جلو – جبهه بازیکن خوزستان قرارداد میلیونی

جلو – جبهه: بازیکن خوزستان قرارداد میلیونی استقلال بازیکنان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی قالیباف به این 4 دلیل، «بازنده ی بزرگ نخستین مناظره انتخاباتی» لقب گرفت

تجربه کوتاه برگزاری مناظرات زنده تلویزیونی در ایران، پرطرفدار و تعیین کننده شده است هست. چه در مناظرات جنجالی سال ۸۸ که آثارش نه تنها در آن سال که حتی تا امروز

قالیباف به این 4 دلیل، «بازنده ی بزرگ نخستین مناظره انتخاباتی» لقب گرفت

قالیباف به این 4 دلیل، «بازنده ی بزرگ نخستین مناظره انتخاباتی» لقب گرفت

عبارات مهم : ایران

تجربه کوتاه برگزاری مناظرات زنده تلویزیونی در ایران، پرطرفدار و تعیین کننده شده است هست. چه در مناظرات جنجالی سال ۸۸ که آثارش نه تنها در آن سال که حتی تا امروز و در نخستین مناظره انتخاباتی سال ۹۶ هم ادامه دارد. این سنت تازه پا هر لحظه برندگان و بازندگانی هم داشته هست. چه در مناظره ۱۷ خرداد ۹۲ که واژه گازانبر به عبارات سپهر سیاسی کشور عزیزمان ایران اضافه شد و چه امروز که دست بر قضا باز هم بازنده همان روز را می توان ناکام مناظره ۸ اردیبهشت ۹۶ نامید. ولی آیا می توان محمدباقر قالیباف را بازنده بزرگ این مناظره تلقی کرد:

قالیباف به این 4 دلیل، «بازنده ی بزرگ نخستین مناظره انتخاباتی» لقب گرفت

۱ – رویکرد تهاجمی بدون برنامه

قالیباف پیش از حضور در این مناظره وعده داده بود که دوران من سرهنگ نیستم و من حقوق دانم گذشته و با گفتگوها و اظهارنظرهایی که کرده بود، میشد حدس زد تاکتیک جناب شهردار کاملا تهاجمی خواهد بود. ولی مرور مناظره روز جمعه نشان می دهد، این تهاجم ها، تدبیر چندانی به همراه نداشته هست. او ابتدا با عنوان ۴ درصد و ۹۶ درصد شروع کرد و تلاش داشت این ۴ درصد را به دولت نسبت دهد. او تا انتهای این مناظره ۴ درصد را رها نکرد ولی در بخش ابتدایی صحبت هایش به دولت و وزارت مسکن انتقاد کرد که با رانت های چند میلیاردی و وام های کلان برخورد جدی نداشته هست.

اسحاق جهانگیری که عموم نظرسنجی های انجام شده است در اینترنت از جمله نظرسنجی «انتخاب»، او را برنده مناظره نخست می دانند، در پاسخ به حملات قالیباف به عنوان صدور مجوزهای بی حساب و کتاب ساخت مسکن و فروش تراکم در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران اشاره کرد. دوئل های جهانگیری و قالیباف به همینجا ختم نشد. دومین مورد به اشاره قالیباف به عنوان پرسشها اشتغال و ازدواج تاکید کرد جامعه افسرده تر شده است هست. جهانگیری بار دیگر در پاسخ به قالیباف گفت: «آقای قالیباف به پرسشها بیکاری و اشتغال اشاره کردند. یکی از مهمترین منابع ایجاد اشتغال بحث گردشگری است.

تجربه کوتاه برگزاری مناظرات زنده تلویزیونی در ایران، پرطرفدار و تعیین کننده شده است هست. چه در مناظرات جنجالی سال ۸۸ که آثارش نه تنها در آن سال که حتی تا امروز

بله دولت نمی تواند به سفارت یک کشور حمله کند. آقای قالیباف چه کسانی به سفارت عربستان حمله کردند؟ آن افراد امروز در ستاد چه کسانی فعال هستند؟ کدام کاندیداها از آنها دفاع و به آنها پول می دادند.» حملات بی نتیجه و شاید چشم بسته قالیباف به اینجا ختم نشد و در عنوان بابک زنجانی و آلودگی هوا به اوج رسید. جایی که قالیباف دولت را مسئول آن می دانست ولی جهانگیری از قالیباف پرسید، «چه کسی در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران مجوز ساخت آن برج های عظیم را به همان فرد داد؟ آقای قالیباف بعد از ۱۲ سال حضور در شهرداری هنوز نتوانسته اند عنوان تفکیک زباله را در این شهر حل کنند. ایشان در شهرداری تنها کاری که خوب بلندند انجام دهند، تراکم فروشی است.» در عنوان آلودگی هوا هم شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران تلاش کرد به مسئله ریزگردهای خوزستان اشاره کند که بازهم حمله اش ناموفق بود و با اشاره روحانی به ناکارآمدی قالیباف در حل آلودگی هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران نتوانست همچون ۴ سال قبل پاسخی به این انتقاد بدهد.

۲ – استفاده از شیوه های دیگران

وقتی محمدباقر قالیباف کاغذی را با دستان خود اوج برد، پیش از اینکه مخاطبان به محتوای آن کاغذ توجه داشته باشند، به یاد کسی افتادند که نخستین بار چنین مدلی را در مناظرات انتخاباتی باب کرد. همان کسی که دیگر نه در جامعه محبوبیتی دارد و نه از شورای نگهبان صلاحیت حضور در مسابقه ها را دریافت می کند. این مدل قالیباف نشان داد، همانطور که پیشتر هم ناظران سیاسی اشاره کرده بودند، شهردار ۱۲ ساله پایتخت جهت پیروزی حاضر است از هر روشی استفاده و از هر فردی تقلید کند. کمااینکه آن فرد مخالف سیاسی اش باشد. قالیباف همچنین باز هم نتوانست ادعای خود را اثبات کند، آیا که روحانی در خصوص ایجاد اشتغال گفته بود: «اگر ۱۰ میلیون توریست وارد کشور شود، ۴ میلیون شغل ایجاد خواهد شد.»

قالیباف به این 4 دلیل، «بازنده ی بزرگ نخستین مناظره انتخاباتی» لقب گرفت

۳ – آیا شما کاندیدا شدی

قالیباف ولی علت دیگری هم جهت ناکام ماندن داشت و آنهم کنار گذاشتن بعضی معیارهای مرسوم اخلاقی هست. او در بخشی از صحبت هایش خطاب به جهانگیری و روحانی می گوید: «این هم از عجایب سرنوشت است که هم آقای روحانی کاندیدا شده است و هم شما» جهانگیری البته در پاسخ به او اشاره می کند که از این حق شهروندی برخوردار است که در انتخابات شرکت یابد. ضمن اینکه روند عادی و مرسوم را در جمهوری اسلامی سپری کرده و از استانداری و وزارت و معاونت مدیر جمهور به این جا رسیده.

جهانگیری همچنین در بخش دیگری از صحبت هایش اشاره می کند که به عنوان نماینده جریان اصیل اصلاحات که همه نمایندگانشان از بین بردن شده است اند در صحنه حضور یافته تا حرف آنها را طرح کند. جهانگیری البته به توصیه دیگری که اشاره نمی کند، اساسنامه جمنا هست. جایی که جبهه ملی نیروهای انقلاب گفته اند، از بین نامزدهای معرفی شده است شان، تنها یکی در صحنه خواهد ماند و باقی در روزهای نهایی و بعد از مشخص شدن نتیجه های نظرسنجی ها و مناظره ها، به سود نامزد پیشرو کنار خواهند رفت. در نتیجه حضور قالیباف و رئيسی هم می تواند همان نامزد پوششی ارزیابی شود.

تجربه کوتاه برگزاری مناظرات زنده تلویزیونی در ایران، پرطرفدار و تعیین کننده شده است هست. چه در مناظرات جنجالی سال ۸۸ که آثارش نه تنها در آن سال که حتی تا امروز

4- مردی که از عوض کردن نمی هراسد

در مجموع محمدباقر قالیباف که از سال ۸۴ تا کنون نشان داده، از عوض کردن گریزان نیست و از آن استقبال می کند. او سال ۸۴ با ظاهری آراسته، کت و شلوارهای رنگارنگ و تصویر گرفتن در کنار هواپیما و پررنگ کردن وجه مدرن خود، تلاش کرد آرای طبقه میانگین و دانشجویی را کسب کند. در سال ۹۲ او عوض کردن موضع داد و تلاش کرد طبقات مذهبی را با خود به همراه داشته باشد و در صحبت های خود با چفیه حاضر می شد. حالا امروز با یک محمدباقر قالیباف تازه رو در رو هستیم. کسی که ریش می گذارد و جامعه هدفش طبقه ضعیف جامعه است و مدام از ۹۶ درصد و ۴ درصد می گوید. طرحی کپی برداری از کاندیداهای کشورهای دیگر که نتوانست آن را با موفقیت هم اجرا کند. محمدباقر قالیباف در مناظره ۸ اردیبهشت معجونی تلخ بود از تمام سیاستمدارانی که فکر می کرد، الگو برداری از آنها می تواند برایش رای آور باشد. از برنی سندرز و محمود احمدی نژاد گرفته تا آبراهام لینکلن و میرحسین موسوی. ولی تاریخ به ما می گوید، آینده خوبی در انتظار کسانی که خواسته اند، از ایده دیگران کپی برداری کنند، نبوده است.

قالیباف به این 4 دلیل، «بازنده ی بزرگ نخستین مناظره انتخاباتی» لقب گرفت

واژه های کلیدی: ایران | قالیباف | جهانگیری | هوای پایتخت | محمدباقر قالیباف | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs