جلو – جبهه بازیکن خوزستان قرارداد میلیونی

جلو – جبهه: بازیکن خوزستان قرارداد میلیونی استقلال بازیکنان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مردم قیمت مسکن خود را با قیمت سکه و طلا مقایسه می‌کنند

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که زیاد کردن قیمت مسکن واقعی نیست، گفت: در شرایطی که قیمت مسکن رشد جهشی داشته است دولت باید شرایط پرداخت تسهیلات بدون سپر

مردم قیمت مسکن خود را با قیمت سکه و طلا مقایسه می‌کنند

مردم قیمت مسکن خود را با قیمت سکه و طلا مقایسه می کنند

عبارات مهم : بازار

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این که زیاد کردن قیمت مسکن واقعی نیست، گفت: در شرایطی که قیمت مسکن رشد جهشی داشته است دولت باید شرایط پرداخت تسهیلات بدون سپرده با قیمت سود پایین را جهت رونق بازار مسکن فراهم کند.

به گزارش تسنیم ؛شادمهر کاظم زاده با اشاره به عوامل دخیل در زیاد کردن قیمت مسکن طی چند ماه اخیر اظهار کرد: در رابطه با اینکه آیا قیمت مسکن به یک باره طی چند ماه با زیاد کردن قابل توجه مواجه شد، چند علت را می توان متصور شد؛ نخست اینکه طبیعتا مردم سرمایه خود را با تورم اعلامی از سوی دولت مقایسه می کنند در این شرایط هنگامی که بازارهای موازی با بخش مسکن یعنی بازارهای سکه و ارز طی مدت کوتاهی سودهای کلان نصیب سرمایه گذاران می کند بنابراین به تدریج استقبال از بازارهای موازی مسکن زیاد کردن می یابد و سرمایه گذاری در حوزه مسکن نیز کم کردن پیدا می کند.

وی ادامه داد: بنابراین هنگامی که مردم سرمایه های خود را با سرمایه گذاران بازارهای موازی از جمله سکه که طی دو ماه 25 درصد زیاد کردن پیدا کرد، مقایسه می کنند با کم کردن سرمایه گذاری در حوزه مسکن مواجه می شویم که این عدم تعادل اقتصادی در بازارهای متفاوت می تواند به بازار مسکن تسری یابد.

مردم قیمت مسکن خود را با قیمت سکه و طلا مقایسه می‌کنند

وی بیان کرد: البته این زیاد کردن قیمت اخیر را نمی توان طبیعی دانست و به احتمال بسیار زیاد این زیاد کردن قیمت، حبابی است.

دبیر کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: ماهیت بخش مسکن نسبت به سایر بخش های اقتصادی از جمله کشاورزی این است که ریسک سرمایه گذاری در این صنعت بسیار پایین است و در غالب موارد، تمرکز دولت بر تسهیلات مسکن در نهایت می تواند منجر به زیاد کردن قدرت خرید خانوار همراه با تضمین بازپرداخت و اشتغالزایی شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که زیاد کردن قیمت مسکن واقعی نیست، گفت: در شرایطی که قیمت مسکن رشد جهشی داشته است دولت باید شرایط پرداخت تسهیلات بدون سپر

وی همچنین راجع به راهکارهای زیاد کردن قدرت خرید متقاضیان واقعی بازار مصرفی مسکن، گفت: در این شرایط دولت باید به گونه ای برنامه ریزی کند تا تسهیلات با قیمت سود پایین بدون شرط سپرده گذاری و بدون انتظار یک ساله به متقاضیان پرداخت شود.

وی افزود: اگر دولت تسهیلات بدون سپرده با سودهای پایین به متقاضیان واجد شرایط پرداخت کند می تواند در رونق بازار مسکن موثر باشد.

مردم قیمت مسکن خود را با قیمت سکه و طلا مقایسه می‌کنند

واژه های کلیدی: بازار | مقایسه | تسهیلات | سرمایه گذار | تسهیلات مسکن | سرمایه گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs