جلو – جبهه بازیکن خوزستان قرارداد میلیونی

جلو – جبهه: بازیکن خوزستان قرارداد میلیونی استقلال بازیکنان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی اداره کارواش‌ها هم به دست اتباع بیگانه افتاد!

یک مقام مسئول کارگری تاکید دارد که صدور بخشنامه و دستورالعمل مانع اشتغال اتباع بیگانه نمی‌شود. او می‌گوید اگر ورود مهاجرین و اتباع بیگانه به طور جدی ساماندهی نش

اداره کارواش‌ها هم به دست اتباع بیگانه افتاد!

اداره کارواش ها هم به دست اتباع بیگانه افتاد!

عبارات مهم : اداره

یک مقام مسئول کارگری تاکید دارد که صدور بخشنامه و دستورالعمل مانع اشتغال اتباع بیگانه نمی شود. او می گوید اگر ورود مهاجرین و اتباع بیگانه به طور جدی ساماندهی نشود، زمانی می رسد که اتباع بیگانه به کارفرمای نیروهای کار ایرانی تبدیل خواهند شد.

داوود امیری در گفت وگو با ایسنا، راجع به ازدیاد مهاجرین و اتباع بیگانه در کشور عزیزمان ایران گفت: ورود بی ضابطه اتباع بیگانه و دادن جواز و پروانه کار به آن ها، نه تنها به سود مملکت و اقتصاد نیست بلکه پیامدهای اجتماعی و فرهنگی بسیاری در جامعه ایجاد می کند.

وی ادامه داد: علیرغم آنکه بسیاری از قومیت ها مثل کردها و اعراب نسبت به اصالت و ملیت و فرهنگ کار خود تعصب دارند، ما این حساسیت را نداریم که از چه قوم و ملیتی وارد کشورمان شوند، اداره امور را به دست بگیرند و تا سال های متمادی در کشور عزیزمان ایران بمانند.

اداره کارواش‌ها هم به دست اتباع بیگانه افتاد!

رییس کانون شورای اسلامی کار خراسان شمالی با بیان اینکه این روزها بعضی از کارواش ها به وسیله اتباع بیگانه اداره می شوند، افزود: در شرایطی که جویندگان کار زیادی در کشور داریم باعث تاسف است که یک کارفرمای ایرانی نیروهای کار خود را از اتباع بیگانه می گیرد؛ تنها به این علت که کارگر ایرانی را بیمه نکند.

امیری گفت: متاسفانه کارفرمایان به دنبال نیروی کار ارزان قیمت با بهره وری بالاتر هستند و به همین علت اتباع بیگانه را به کار می گیرند که توقع کمتری دارند و به فکر بیمه و حقوق اوج نیستند. امروز کمتر کارفرمایی است که حداقل های قانونی را در مورد نیروی کار خود رعایت و به وظایف خود در قبال کارگر عمل کند.

یک مقام مسئول کارگری تاکید دارد که صدور بخشنامه و دستورالعمل مانع اشتغال اتباع بیگانه نمی‌شود. او می‌گوید اگر ورود مهاجرین و اتباع بیگانه به طور جدی ساماندهی نش

این مقام مسئول کارگری راجع به بخشنامه منع اشتغال اتباع بیگانه که زمانی از سوی معاون اول ریاست جمهوری صادر شد، نیز گفت: شخصا اعتقاد دارم که این شیوه ها کمکی نمی کند و با صدور دستورالعمل و بخشنامه قانون به اجرا درنمی آید چون تا دلتان بخواهد آیین نامه و بخشنامه داریم ولی نیت و عزم جدی جهت اجرا نداریم و امیدی هم به دستگاه های مربوطه نیست.

به گفته وی در صورتی که ورود اتباع بیگانه به شکل جدی ساماندهی نشوند زمانی فرا می رسد که آن ها به کارفرمای نیروی کار ایرانی تبدیل شوند.

بخشنامه ممنوعیت اشتغال اتباع بیگانه با نشانه ایجاد اشتغال و برطرف بیکاری نیروهای جویای کار ایرانی، سال ها قبل از سوی معاون اول ریاست جمهوری ابلاغ و وزارت کار مامور شد تا اسامی دستگاه های متخلفی که در این زمینه همکاری نمی کنند، اعلام کند. اشتغال اتباع بیگانه در کشور عزیزمان ایران یکی از موضوعاتی است که طی سه دهه گذشته به چالشی در بازار کار کشور عزیزمان ایران تبدیل شده است و دولت ها نتوانسته اند عملا کارها موثری را در ساماندهی آن صورت دهند. بر اساس ماده ۱۲۰ قانون کار ایران، اتباع بیگانه نمی توانند در کشور عزیزمان ایران مشغول به کار شوند، مگر آنکه اولا دارای روادید ورود با حق کار مشخص بوده و ثانیا مطابق قوانین و آئین نامه های مربوطه پروانه کار دریافت کرده باشند.

اداره کارواش‌ها هم به دست اتباع بیگانه افتاد!

واژه های کلیدی: اداره | ایران | اشتغال | ایرانی | ایرانی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs